Drop MenuTylko zarejestrowane osoby mogą dodawać nowe wiadomości. Zaloguj się.

Cyber Brat ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): pozdrowienia z łękini

Zapraszam na stronę internetową społecznosci internetowej Ośrodka w Łękini http://wsparciedlatc.blogspot.com/

THURSDAY, 03 NOVEMBER 2011 17:46

Kefas: Pozdrowienia dla społeczności

Przeysłam pozdrowienia dla całej społeczności a przy okazji zapraszam do przeczytania artykułu Bartka Sokoła Jahwe w zborze Baal w domu, który jest na stronie http://emaus-mikolajki.pl/czytelnia/624-jahwe-w-zborze-baal-w-domu

MONDAY, 31 OCTOBER 2011 19:05

Pastorus: @gość

@gość (ironiert@gazeta.pl) Dziękuję za miłe słowa o naszej stronie.

gość@ W sprawie Kościoła charyzmatycznego, który akceptuje chrzest niemowląt mogą napisać tylko tyle, że w Polsce nie ma takiego. Są tylko wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Kościele katolickim. One akceptuję chrzest niemowląt.

Z wyrazami szacunku

Wojciech

MONDAY, 29 AUGUST 2011 14:15

Gość ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): strona

Ladna, przejrzysta strona.

 

Pozdrawiam (odbojnice)

SUNDAY, 28 AUGUST 2011 18:05

Gość

to moze inaczej, czy jest jakiś kościół charyzmatyczny który akceptuje Chrzest niemowląt? jesli tak to jaki?

dziekuje z góry za pomoc :)

WEDNESDAY, 24 AUGUST 2011 17:42

Gość

a czy jest jakis Kościół który jest charyzmatyczny a nie wymaga ponawiania Chrztu?

TUESDAY, 23 AUGUST 2011 14:58

Pastor: @gość

W odpowiedzi na pytanie Gościa - w sprawie możliwości przyłączenia do Kościoła osoby, która została ochrzczona jako niemowlę i która uznaje ważność chrztu niemowląt - pragnę podkreślić dwa fakty.

Po pierwsze, nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba taka uczestniczyła w życiu zboru, brała udział w nabożeństwach (bez prawa przystępowania do sakramentu Wieczerzy Pańskiej), uczestniczyła w spotkaniach grup domowych czy stanowych (np. młodzieżowej, a jeżeli jest w wieku szkolnym uczestniczyła w zajęciach Szkółki Niedzielnej, czyli lekcji religii - w tym przypadku po otrzymaniu zgody rodziców, jeżeli nie ukończyła 16 roku życia), na których może pogłębiać swoje życie religijne, rozmawiać o interesujących ją kwestiach wiary, rozważać Słowo Boże i modlić się we wspólnocie z innymi.

Po drugie, warunki przyłączenia do Kościoła nie mogą być traktowane dowolnie (na moich czy twoich warunkach), ponieważ Kościół to żywy, mistyczny Organizm - Ciało Chrystusa. Włączającym jest Jezus Chrystus i to Jego, a nie nasze warunki, muszą zostać spełnione. Pastor (czy ksiądz) nie są zdolni do włączenia (zapisania) kogokolwiek do Kościoła (a co najwyżej można wpisać taką osobę do ksiąg kościelnych, ale chyba nie o to chodzi). Mogą i powinni natomiast przedstawić warunki, na jakich zostajemy do Wspólnoty przyłączeni przez Chrystusa. Tradycja apostolska, której najpełniejszym wyrazem jest kanon Pisma Świętego, porządkuje tę kwestię następująco: "Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, zbawiony będzie" (Ewangelia wg św. Marka rozdz. 16. w. 16) i tym różni się od tradycji Izraela, do której można było zostać włączonym poprzez akt obrzezania niemowlęcia (ośmiodniowego chłopca urodzonego w rodzinie izraelskiej). Zgodnie z porządkiem apostolskim chrzest powinien zostać poprzedzony wiarą, a dokładnie- nawróceniem i wiarą. Zachęcam do zapoznania się z treścią folderu - "Kerygmat: początek zbawienia" (dział "Doktryna i prawo") znajdującego się na tej stronie internetowej (por. pasek na górze).

Z wyrazami szacunku

Pastor Wojciech

TUESDAY, 23 AUGUST 2011 10:26

Gość

A czy istnieje możliwość przyłączenia sie do Kościoła osoby która została ochrzczona jako niemowle (w sensie ze bez późniejszego Chrztu w wodzie - bo np. zainteresowany wierzy ze tamten był ważny)

MONDAY, 22 AUGUST 2011 15:46

Gość: Aaalestrona

Jestem naprawdę pod wrażeniem strony : ) bardzo mi się podoba no i powodzenia w jej dalszym rozwoju J

 

Pozdrawiam Szklarz z Wrocławia (szklarz Wrocław)

WEDNESDAY, 15 JUNE 2011 13:40

ERwin ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): Kazani

Pozdrawiam cały zbór, a przede wszystkim pastora i brata o inicjałach PP ;). Przydałoby się częściej kazania wrzucać. Na nowe czekam już prawie miesiąc.

 

PS. Do admina: "fajna" captcha :D 

 

 

THURSDAY, 05 Maj 2011 21:25

Gość ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): black metal??

dansie90@o2.pl Przeczytałem Twój post i pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji. Przyznam, że z ogromnym zadowoleniem przyjąłem informację, iż tylko JEDNO zastrzeżenie masz do strony Zboru. Myślę, że to ogromny sukces Pastora, Redaktorów i Zboru, że w tak bezbłędny sposób udaje im się prowadzić stronę. Szacunek. Szczerze im zazdroszczę. Jeśli chodzi o muzykę a dokładnie o black metal to... nie będzie wielką nowością jeśli powiem, że przywoływany przez Ciebie gatunek, szeroko rozumianej, muzyki metalowej bazuje na potężnie przesterowanych gitarach, szybkich tempach perkusji (tzw. blasty- czym są, można poczytać w necie), charakterystycznym wokalu (growl) no i przede wszystkim na wyglądzie scenicznym. To w absolutnym uproszczeniu. Czy w tej sytuacji możemy rozstrzygać o chrześcijańskim charakterze cytowanej muzyki? Czy to przypadkiem nie wyśpiewywane (wykrzykiwane) teksty, symbolika sceniczna a w końcu życie tych ludzi są podstawą do oceny płynącego z tej muzyki przesłania? W moim przekonaniu muzyka sama w sobie jest neutralna. Ale to wykonawca może sprawić, że usłyszysz „Niebo” lub „Piekło”. To nie gatunek muzyki decyduje o treści przesłania. O tym decyduje wykonawca.Muzyka z gatunku Rap czy Jazz powstawała w środowiskach dalekich o standardów chrześcijańskich. Jednak dziś nikt nie narzeka słysząc właściwe tym nurtom rytmy, że to niegodny gatunek dla „świętych” chrześcijan. Tak jak każdy ma prawo dobierać sobie muzykę wg własnych potrzeb wynikających z wrażliwości, tak również każdy ma prawo tworzyć muzykę zgodnie z własnymi gustami. Twoja ocena, że ta muzyka niesie „tylko przysłowiowy pożytek dla chrześcijaństwa” jest mało elegancka i bardzo niesprawiedliwa. Co do Pastora. Pełen szacunek, że stawia się w pozycji sędziego, że nie wytyka palcami, kto jest dobry a kto zły. My chrześcijanie lubimy patrzeć z boku i zawsze mamy pełne kieszenie krytycznych opinii, szkoda tylko, że nie na swój temat. Łączę chrześcijańskie pozdrowienia, z nadzieją, że w przystępny sposób udało mi się włączyć w dyskusję. Pozdrawiam 

WEDNESDAY, 23 MARCH 2011 12:36

pastorus: Re:

Dziękuję dansie 90 za kilka fajnych uwag.

Miło mi, że podoba Ci się stronka. To praca kilku osób, którym osobiście jestem bardzo wdzięcznyJ

W kwestii muzyki Administrator zadbał, aby była tam różnorodność. Jej efektem jest przedziwne spotkanie folderu „liryki” z „metalem”. To jak połączenie ciepłego wieczoru z ciężką burzą w środku nocy. Wszystko w przyrodzie czemuś służy. Piękna słoneczna pogoda nie zawsze musi być pożyteczna i nie każda burza musi rodzić niepokój.

W tym wypadku przekaz, czyli przesłanie w warstwie libretta, jest dla mnie najistotniejsze. Kto nie gustuje w ciężkim brzmieniu wybierze się zapewne na inny koncert. Jeśli jednak ktoś lubi słuchać metalu to w naszej (dodam: wyjątkowo skromnej) ofercie znajdzie dwa „kawałki”, których przesłanie tekstowe inspirowane jest Ewangelią. Rozumiem, że Ciebie niepokoi inspiracja muzyczna i jej korzenie. Historia muzyki zna jednak taki fenom, jakim jest zmiana i ewolucja form. Muzyka jest w nieustannym ruchu, a każdy gatunek miał i ma swoje jasne i ciemne strony. Nie ma się chyba co rozpisywać o Mozarcie czy Wagnerze, korzeniach blusa czy reggae. To kwestia estetyki i określonej wrażliwości muzycznej.

Tekst zamieszczony pod jedną z piosenek jest następujący:

 

Czy słyszysz krzyki ginących ludzi,

Które wołają o pomoc, nieustanna walka o przeżycie codziennie krew, codziennie przemoc, zaślepiony świat zbrodni.

Już blisko jest sądny dzień, gdy to wszystko się skończy

i każdy z nas sprawę zda przed najwyższym tronem

(...)

Przyszedł Wybawiciel lecz Go nie poznaliście

Przyszedł na krzyż by zbawić ciebie i mnie.

Jego krew krzyczy do Boga, o wyzwolenie z grzechu i rąk wroga.

On dał nam miecz by ostać się, dał nam tarczę by w wierze stać.

Prawdziwy Wojownik. On walczy za nas. On dał nam miecz.

 

Jeśli z przekazem jest coś nie tak, proszę daj znać. Osobiście daleki jestem od osądzania ludzi, w tym zborowników czy artystówJ Wierzę, że każdy zda sprawę z tego w jaki sposób służył Bogu. Ten czy inny artysta, którego na naszej stronce muzykę zamieszczamy, nie jest moimi sługą, dlatego to nie ja będę jego sędzią. Gdyby wyśpiewywał jakieś głupoty lub świństwa, nie zamieściłbym go na stronie i tyle. Jeżeli jednak tekst ma poprawne pod względem Ewangelii przesłanie to nie widzę powodów by tego nie czynić.

Jeżeli gatunek muzyczny nie leży w moim guście nie muszę słuchać takiej muzyki, nikt mnie nie zmusza. Jeżeli jednak chcę głosić Chrystusa wszystkim ludziom, to także słuchaczom muzyki metalowej i to nie w taki sposób, że najpierw mają zacząć słuchać popu, a potem mogę zacząć z nimi rozmawiać. To tak, jakbym ludziom w więzieniu powiedział, że będę im głosił Chrystusa jak wyjdą z miejsca osadzenia.

 

Na marginesie dodam, że muzyka pop - z wszechobecną erotyką w wideoklipach - nie powoduje, że odrzucamy jej brzmienie na naszych nabożeństwach.

Liczy się przekaz, a reszta to kwestia gustu, o którym Rzymianie mówili:

de gustibus non est disputandum J

A jeżeli  unblack metal Cię drażni to go nie słuchaj. Zostań przy swojej ulubionej muzyce, a dla spokoju sumienia nie szukaj jej korzeni.

 

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz najserdeczniej dziękuję za zainteresowanie naszą stronką i koniecznie zapraszam do ponownych odwiedzin.

pastorus

TUESDAY, 22 MARCH 2011 16:52

Gość ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it )

Witam serdecznie. Również jestem członkiem Kościoła Zielonoświątkowego. Ogólnie spodobała mi się stronka, którą prowadzicie. Mam tylko jedno zastrzerzenie...

W dziale plików muzycznych zauważyłem, że macie dokładnie posegregowane piosenki ze względu na gatunek muzyczny. Bardzo fajne i ułatwiające życie. Jednak ja nie o tym. Chodzi mi konkretnie o folder o nazwie "Metal". Nie jestem pewna czy pastor ma świadomość, ale utwory zamieszczone tam należą do zespołu z działy unblack metal. W sumie nie różni się niczym od black metalu - tylko przysłowiowym pożytkiem dla chrześcijaństwa. Jednak mimo wszystko dalej znajduje sie w dziale black metalu, który z pewnością nie niesie za sobą Bożego przesłania. Sam rodzaj muzyki został stworzony w celach odwrotnych do oddawania Bogu chwały... Zatem zastanawiam się, jak można łączyć takie rzeczy z chrześcijaństwem i promować je w dodatku. 

FRIDAY, 18 MARCH 2011 15:50

Maria z Poznania ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): pozdrowienia

Witam serdecznie !!!!,

przyjeżdżałam do Was z Tadeuszem z Malborka

chcialam serdecznie i cieplutko wszystkich pozdrowić , niestety nie wiem kiedy sie zobaczymy (-:

WEDNESDAY, 18 AUGUST 2010 17:35

zmieniony ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): Pozdrawiam

Pozdrawiam i zapraszam do przeczytania mojego świadectwa na stronie http://nawiekiwolny.blog.interia.pl/

WEDNESDAY, 18 AUGUST 2010 12:56

dj Antonio ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): Dziękuję za dzień dziecka

Hej !

Dzięki za wspaniały czas podczas dnia dziecka w Fromborku. Czekam na zdjęcia z koncertu. Pozdrawiam i Błogosławie

Antoni

MONDAY, 31 Maj 2010 20:33

darqha ( This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ): GRATULUJE

Pozwoliłem sobie wielkimi literami, bo i nowy wygląd stron powala. Naprawdę super to wyglada. Gratulacje dla webmastera.

A logo! Bomba. Pozdrowienia z Mielca

 

---

http://mielec.kz.pl

SUNDAY, 29 NOVEMBER 2009 15:33

Gość: Pozdrawiam

Ciekawe artykuły, troczę sobie poczytałem Sealed

THURSDAY, 26 NOVEMBER 2009 09:20

Pastorus

Odpowiedź dla Marka P z Iławy:

Mamy świadomość, że możemy się mylić. Tylko sekty uważają się za wszechwiedzące i nieomylne. Nie jesteśmy sektą.

Nasze chrześćijaństwo rozpoznajemy jako drogę, na której przwodnikiem jest Duch Święty, Słowo Boże oraz Wyznania Wiary (credo) Kościoła antycznego. Z taką pomocą mamy nadzieję dotrzeć do bezpiecznego portu,

czego Marku i Tobie z całego serca życzymy.

Pozdrawiam serdecznie!

SUNDAY, 26 JULY 2009 20:29

marek p iława

Moi mili. Nie zapominajcie , że możecie się mylić. ze wszystkim. pozdrawiwam

SATURDAY, 18 JULY 2009 01:55

 

Display Num  << Start < Poprzednie 1 2 Nastepne > Koniec >> Strona 1 of 2